RN55D8663FRE6
| メーカー: | Vishay / Dale |
|---|---|
| 対象品目: | Through Hole Resistors |
| 説明: | RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL |
| rohs地位: | rohs化 |
| 属性 | 属性値 |
|---|---|
| シリーズ | Military, MIL-R-10509/7, RN55 |
| 特徴 | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| 包装 | Tape & Reel (TR) |
| 寛容 | ±1% |
| 抵抗 | 866 kOhms |
| 構成 | Metal Film |
| 部地位 | Active |
| 失敗率 | - |
| (ワット) | 0.125W, 1/8W |
| パケット/場合 | Axial |
| サイズ/次元 | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| 高さ-坐像(Max) | - |
| 作動温度 | -65°C ~ 175°C |
| たり数 | 2 |
| 温度係数 | ±100ppm/°C |